Glutathion LGT - 500+

Glutathion LGT - 500+

LGT - redukovaný glutathion je přípravek určený zejména k ochraně organismu před oxidačním stresem, různými škodlivými látkami a k posílení vitality. L-glutathion je přirozenou součástí organismu, v těle se účastní celé řady metabolických reakcí, borůvka chrání buňky před oxidačním stresem.

více informací

Účinky a použití výrobku Glutathion LGT - 500+

Glutation je látka tělu vlastní, je obsažen v každé jeho buňce. Tělo jej získává z některých potravin (např. z určitých druhů zeleniny) a dokáže jej také samo syntetizovat. Mladé buňky mají glutationu dostatek, ale počínaje třicátým rokem věku jej v buňkách ubývá. Od padesáti let věku se proti mladému věku hladina glutationu snižuje dokonce o 50% až 70%, což znamená riziko předčasného stárnutí organizmu se všemi negativními průvodními jevy. Glutathion se v organismu účastní četných metabolických procesů jako kofaktor enzymů, součást oxidačně-redukčních reakcí, či reakcí energetického metabolismu. Glutation není toxický ani ve vysokých dávkách, je prospěšné jej užívat pravidelně.

Borůvka přispívá k přirozené ochraně proti volným radikálům. Napomáhá funkci zraku, chrání oko, podporuje funkci sítnice. Příznivě ovlivňuje prokrvení tkání, podporuje cirkulaci krve v mikrocévách, pomáhá udržovat pružnost cévních stěn. Obsažené antokyany jsou prospěšné pro zachování zdravých a funkčních sliznic v žaludku a tenkém střevě a pro udržení normálního pohybu střevního obsahu.

Extrakt ze semen vinné révy přispívá k ochraně buněk před destrukčními účinky volných radikálů. Pomáhá udržet integritu cévního systému a cirkulaci krve, příznivě působí na srdce, pomáhá udržovat normální krevní tlak. Blahodárně působí na kvalitu a vzhled kůže.

Receptura je doplněná dalšími přírodními složkami – extraktem z plodů aronie a z plodů černého rybízu.